Scenariusze • Wiosna

Scenariusz - NA ŁĄCE- Rozwój motyla- przedszkolaki zapoznają się z cyklem życia motyla i wykonają pracę plastyczną, która go obrazuje. Poznają także kilka motyli występujących w Polsce oraz nauczą się czwartej zwrotki piosenki „Żabie kroki”.

Scenariusze • Wiosna

Scenariusz - NA ŁĄCE- Wiosenna łąka-  przedszkolaki udadzą się na łąkę w celu prowadzenia obserwacji przyrodniczych – poszukiwania jej mieszkańców. Stworzą także dokumentację z obserwacji – wypełnią kartę obserwacji. Następnie wezmą udział w zabawach ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz pokonają tor przeszkód.

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI- Moja droga do przedszkola- przedszkolaki wysłuchają wiersza „Mateusz na skrzyżowaniu”, który będzie doskonałym wprowadzeniem do rozmów o prawidłowym zachowaniu się na drodze. Rozwiążą zagadki słowne lub obrazkowe dotyczące ruchu drogowego, poznają kilka podstawowych znaków drogowych dotyczących pieszych i rowerzystów, a także wykonają przekąskę w postaci sygnalizatora świetlnego.

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI- Moja droga do przedszkola- przedszkolaki wysłuchają wiersza „Droga do przedszkola”, który będzie doskonałym wprowadzeniem do rozmów o prawidłowym zachowaniu się na drodze w trakcie drogi do przedszkola. Poznają kilka podstawowych znaków drogowych dotyczących pieszych i rowerzystów oraz poćwiczą rozpoznawanie prawej i lewej strony podczas zabawy ruchowej.

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI- Jesteśmy bezpieczni na drodze-  przedszkolaki poćwiczą kodowanie – zarówno próbując ułożyć swój własny kod, jak i odkodowując już ułożony. Wybiorą się na długi spacer na którym utrwalą zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz będą prowadzić obserwacje związane z ruchem drogowym. Po powrocie do przedszkola podliczą zaobserwowane obiekty oraz wykonają prace plastyczno-techniczną „Makieta miasta”.

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI- Jesteśmy bezpieczni na drodze- przedszkolaki poćwiczą kodowanie – zarówno próbując ułożyć swój własny kod, jak i odkodowując już ułożony. Wybiorą się na długi spacer na którym utrwalą zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz będą prowadzić obserwacje związane z ruchem drogowym. Po powrocie do przedszkola podliczą zaobserwowane obiekty oraz wykonają prace plastyczną „Sygnalizator świetlny”.

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI- Znam numery telefonów alarmowych- przedszkolaki wysłuchają wiersza „Telefony”, poznają numery telefonów alarmowych oraz poćwiczą przyporządkowywanie numeru do zaistniałej niebezpiecznej sytuacji. Dowiedzą się jak powinno wyglądać prawidłowe zgłoszenie wypadku/zdarzenia oraz zapoznają się w pierwszą zwrotką i refrenem piosenki „112 numer alarmowy”.

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI- Znam numery telefonów alarmowych- przedszkolaki wysłuchają wiersza „Ważne numery”, poznają numery telefonów alarmowych oraz poćwiczą przyporządkowywanie numeru do zaistniałej niebezpiecznej sytuacji. Dowiedzą się jak powinno wyglądać prawidłowe zgłoszenie wypadku/zdarzenia oraz zapoznają się w pierwszą zwrotką i refrenem piosenki „112 numer alarmowy”.

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI- Znam swój adres zamieszkania- przedszkolaki wysłuchają opowiadania o Fenku, który zgubił się w parku, ułożą do niego historyjkę obrazkową oraz poćwiczą znajomość własnego adresu zamieszkania. Dowiedzą się również skąd biorą się nazwy ulic, zapoznają się z ich ciekawymi nazwami, a także podadzą swoje propozycje na nazwy ulic. Poznają również drugą zwrotkę piosenki „112 numer alarmowy”.

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI- Znam swój adres zamieszkania- przedszkolaki wysłuchają opowiadania o Fenku, który zgubił się w parku oraz ułożą do niego historyjkę obrazkową. Poćwiczą znajomość własnego adresu zamieszkania, a także poznają drugą zwrotkę piosenki „112 numer alarmowy”.

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI- Ewakuacja- przedszkolaki zapoznają się ze znakami ewakuacyjnymi i ich rozmieszczeniem w przedszkolu. Dowiedzą się jak powinna wyglądać prawidłowa ewakuacja, jakie zachowania są nieprawidłowe podczas ewakuacji, a także wezmą udział w próbnej ewakuacji przedszkola. Rozwiną sprawność i zwinność wykonując zestaw ćwiczeń gimnastycznych, a także nauczą się reagować na różne znaki i sygnały biorąc udział w zabawach ruchowych.