Scenariusz- W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ

Scenariusz- W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ- Dlaczego Księżyc rośnie?- przedszkolaki wysłuchają opowiadania ,,Jak nasza mama zreperowała Księżyc” oraz wezmą udział w zabawie matematyczno-manualnej „Księżycowy pył”. Obejrzą animację, dzięki której dowiedzą się, dlaczego Księżyc zmienia swój kształt, a także wykonają pracę plastyczną „Księżyc”.

Scenariusz- W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ

Scenariusz- W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ - Dlaczego Księżyc rośnie?- przedszkolaki wysłuchają opowiadania ,,Jak nasza mama zreperowała Księżyc”, wezmą udział w zabawie matematyczno-manualnej „Księżycowy pył” oraz obejrzą animację, dzięki której dowiedzą się, dlaczego Księżyc zmienia swój kształt. Poćwiczą słuch starając się rozpoznać kto jest przybyszem z Księżyca, a także wykonają pracę plastyczną „Nocne niebo”.

Scenariusz - KSIĘGI, KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

Scenariusz - KSIĘGI, KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI- Jak dbać o książki?- przedszkolaki wysłuchają wiersza „Smutna książeczka” i opiszą karty obrazkowe przedstawiające zasady dbania o książki. Zapoznają się z rodzajami książek, poćwiczą porównywanie wielkości i grubości książek, a także rozpoczną naukę piosenki „Książki, kto książki czyta”.

Scenariusz - KSIĘGI, KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

Scenariusz - KSIĘGI, KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI- Jak dbać o książki?- przedszkolaki wysłuchają wiersza „Smutna książeczka” i opiszą karty obrazkowe przedstawiające zasady dbania o książki. Zapoznają się z rodzajami książek, stworzą przedszkolną biblioteczkę i rozpoczną naukę piosenki „Mole książkowe”.

Scenariusz - DBAMY O NASZĄ PLANETĘ

Scenariusze • Wiosna

Scenariusz - DBAMY O NASZĄ PLANETĘ- Zabawy z recyklingu- przedszkolaki dowiedzą się jak i do czego można wykorzystać niektóre odpady, by świetnie się bawić i stworzyć oryginalne dzieła. Wykorzystują kolorowe nakrętki by poćwiczyć segregowanie i układanie rytmów, a także stworzą z nich obrazki według wzoru. Wezmą udział w zabawie ruchowej z wykorzystaniem gazet, wykonają las w słoiku, a także rozwiną zwinność i sprawność fizyczną wykonując zestaw ćwiczeń gimnastycznych.

Scenariusz - DBAMY O NASZĄ PLANETĘ

Scenariusze • Wiosna

Scenariusz - DBAMY O NASZĄ PLANETĘ- Zabawy z recyklingu- przedszkolaki dowiedzą się jak i do czego można wykorzystać niektóre odpady, by świetnie się bawić i stworzyć oryginalne dzieła. Wykorzystują kolorowe nakrętki by poćwiczyć segregowanie, przeliczanie, porównywanie liczebności zbiorów i układanie rytmów, a także stworzą z nich obrazki według własnego pomysłu. Wezmą udział w zabawach ruchowych z gazetami i stworzą z nich czapeczki. Wykonają las w słoiku, a także rozwiną zwinność i sprawność fizyczną wykonując zestaw ćwiczeń gimnastycznych.

Scenariusze • Lato

Scenariusz - KOLORY LATA- Jak powstają kolory?- przedszkolaki wysłuchają wiersza „Kolory”, wykonają doświadczenie, dzięki któremu przekonają się jak z kolorów podstawowych można stworzyć kolory pochodne oraz utrwalą tę wiedzę odkodowując kolory pochodne z kolorów podstawowych. Dodatkowo wezmą udział w zabawach ruchowych z kolorami i zapoznają się z piosenką „The Rainbow Colors”.

Scenariusze • Lato

Scenariusz - KOLORY LATA- Kolory podstawowe i pochodne- przedszkolaki wysłuchają 'Bajki o Białej Krainie i czarnoksiężniku Koloruchu', wykonają doświadczenie, dzięki któremu przekonają się jak z kolorów podstawowych można stworzyć kolory pochodne oraz utrwalą tę wiedzę odkodowując kolory pochodne z kolorów podstawowych. Dodatkowo wezmą udział w zabawach ruchowych z kolorami i zapoznają się z piosenką 'Rainbow Colors'.

Scenariusze • Lato

Scenariusz - KOLORY LATA- Niebieskie niebo- przedszkolaki poćwiczą wyobraźnię poprzez wymyślanie skojarzeń z kolorem niebieskim i chmurami, stworzą orkiestrę ilustrującą rodzaje chmur, a także zapoznają się z pierwszą zwrotką i refrenem piosenki „Znam kolory”.

Scenariusze • Lato

Scenariusz - KOLORY LATA- Niebieskie niebo-  przedszkolaki zapoznają się z nazwami różnych odcieni koloru niebieskiego, poćwiczą wyobraźnię poprzez wymyślanie skojarzeń z kolorem niebieskim i chmurami, stworzą orkiestrę ilustrującą rodzaje chmur, a także zapoznają się z pierwszą i drugą zwrotką oraz refrenem piosenki „Kolorowa piosenka”.

Scenariusze • Lato

Scenariusz - KOLORY LATA- Czerwone owoce- przedszkolaki poćwiczą logiczne myślenie i udoskonalą umiejętności matematyczne poprzez zabawy z czerwonymi owocami – przeliczanie w zakresie 5, układanie od najmniejszego do największego i składanie obrazka z części. Udoskonalą również sprawność, zwinność i skoczność wykonując zestaw ćwiczeń gimnastycznych.

Scenariusze • Lato

Scenariusz - KOLORY LATA- Czerwone owoce- przedszkolaki poćwiczą logiczne myślenie i udoskonalą umiejętności matematyczne poprzez zabawy z czerwonymi owocami – przeliczanie w zakresie 10, układanie od najmniejszego do największego i składanie obrazka z części. Udoskonalą również sprawność, zwinność i skoczność wykonując zestaw ćwiczeń gimnastycznych, a także nauczą się trzeciej zwrotki piosenki „Kolorowa piosenka”.