Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI

Scenariusz - JESTEŚMY BEZPIECZNI- Ewakuacja- przedszkolaki zapoznają się ze znakami ewakuacyjnymi i ich rozmieszczeniem w przedszkolu. Dowiedzą się jak powinna wyglądać prawidłowa ewakuacja, jakie zachowania są nieprawidłowe podczas ewakuacji, a także wezmą udział w próbnej ewakuacji przedszkola. Rozwiną sprawność i zwinność wykonując zestaw ćwiczeń gimnastycznych, a także nauczą się reagować na różne znaki i sygnały biorąc udział w zabawach ruchowych.

09.05.2021

Scenariusze • Jesień

Scenariusz - JESIENIĄ DBAMY O ZDROWIE- Dbamy o higienę osobistą- przedszkolaki obejrzą przedstawienie „My jesteśmy mikroby”, które będzie doskonałym wprowadzeniem do rozmów na temat dbania o higienę osobistą. Wezmą udział w doświadczeniu „Apsik”, dzięki, któremu przekonają się jak łatwo rozprzestrzeniają się bakterie i wirusy, a także wykonają pracę plastyczną „Mikroby”.

Scenariusze • Jesień

Scenariusz - JESIENIĄ DBAMY O ZDROWIE- Dbamy o higienę osobistą- przedszkolaki wysłuchają wiersza „Sio zarazki!”, które będzie doskonałym wprowadzeniem do rozmów na temat dbania o higienę osobistą. Wezmą udział w doświadczeniu „Apsik”, dzięki, któremu przekonają się jak łatwo rozprzestrzeniają się zarazki, nauczą się prawidłowego mycia rąk, a także wykonają pracę plastyczną „Czyste ręce”.

Scenariusze • Jesień

Scenariusz - JESIENIĄ DBAMY O ZDROWIE- Ruch to zdrowie- przedszkolaki porozmawiają o różnych dyscyplinach sportowych i aktywnościach fizycznych, głównie tych, które można uprawiać jesienią. Poćwiczą orientację w przestrzeni poprzez zabawy dydaktyczne i ruchowe, a także nauczą się pierwszej zwrotki piosenki „Gimnastyka Smyka”.

Scenariusze • Jesień

Scenariusz - JESIENIĄ DBAMY O ZDROWIE- Wiem, co jem-  przedszkolaki wysłuchają wiersza „Piramida żywienia”, a także zapoznają się z Piramidą Żywienia. W trakcie zabaw dydaktycznych i ruchowych będą klasyfikować produkty ze względu na ich wpływ na nasz organizm. Odkodują również owoco-warzywne hasło, a także samodzielnie wykonają kolorowe i zdrowe kanapki.

Scenariusze • Jesień

Scenariusz - JESIENIĄ DBAMY O ZDROWIE- Wiem, co jem- przedszkolaki wysłuchają wiersza „Dla każdego coś zdrowego” oraz zapoznają się z Piramidą Żywienia. W trakcie zabaw dydaktycznych i ruchowych będą klasyfikować produkty ze względu na ich wpływ na nasz organizm, aby nauczyć się co jest dla nas zdrowe, a czego powinniśmy unikać. Samodzielnie przygotują także kolorowe i zdrowe kanapki.

Scenariusze • Jesień

Scenariusz - JESIENIĄ DBAMY O ZDROWIE- Umiem ubrać się odpowiednio do pogody -  przedszkolaki będą uczyć się wybierać ubranie odpowiednio do pogody i temperatury. Rozwiążą kilka ubraniowych zagadek słownych i dobiorą do nich podpisy. Poćwiczą również dzielenie wyrazów na sylaby i głoski oraz składanie wyrazów z sylab. Nauczą się także drugiej zwrotki piosenki „Duży i mały skok”.

Scenariusze • Jesień

Scenariusz - JESIENIĄ DBAMY O ZDROWIE- Umiem ubrać się odpowiednio do pogody- przedszkolaki rozwiążą kilka ubraniowych zagadek słownych i będą uczyć się wybierać ubranie odpowiednio do pogody. Poćwiczą również dzielenie wyrazów na sylaby oraz nauczą się drugiej zwrotki piosenki „Gimnastyka Smyka”.

Scenariusze • Jesień

Scenariusz - JESIENIĄ DBAMY O ZDROWIE- Zdrowie mam, bo o siebie dbam-  przedszkolaki sprawdzą swoją wiedzę teoretyczną na temat dbania o zdrowie podczas zabawy „Prawda-fałsz”. Poćwiczą i utrwalą prawidłowe nawyki i zachowania wykonując zestaw ćwiczeń gimnastycznych, przyrządzając pełne witamin koreczki owocowe i warzywne, a także samodzielnie przygotowując ubranie na spacer.

Scenariusze • Jesień

Scenariusz - JESIENIĄ DBAMY O ZDROWIE- Zdrowie mam, bo o siebie dbam-  przedszkolaki sprawdzą swoją wiedzę teoretyczną na temat dbania o zdrowie podczas zabawy „Prawda-fałsz”. Poćwiczą i utrwalą prawidłowe nawyki i zachowania wykonując zestaw ćwiczeń gimnastycznych, przyrządzając pełne witamin koreczki owocowe i warzywne, a także samodzielnie przygotowując ubranie na spacer.

PIKTOGRAMY

Inne • Inne

W pakiecie znajdują się piktogramy  z ubraniami, dzięki którym dziecko będzie mogło rozwijać samodzielność, dobierając każdego dnia odpowiedni ubiór, a także piktogramy z zabawkami, dzięki którym możliwe jest kształtowanie umiejętności utrzymania porządku.

Żródło: edukacenter.pl