Scenariusz "LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"

Scenariusze • Boże Narodzenie

Scenariusz "LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"- przedszkolaki przygotują list do Świętego Mikołaja – namalują swoje wymarzone prezenty i zredagują krótki list, który w ich imieniu zapisze nauczycielka. Zapoznają się także z poszczególnymi etapami doręczania listów oraz poznają pojęcia nadawcy i adresata. Wezmą również udział w zabawach ruchowych oraz zapoznają się z piosenką „He Has a Red Red Coat”.

Scenariusz "LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"

Scenariusze • Boże Narodzenie

Scenariusz "LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"- przedszkolaki przygotują list do Świętego Mikołaja – namalują swoje wymarzone prezenty i zredagują krótki list, który w ich imieniu zapisze nauczycielka. Zapoznają się także z poszczególnymi etapami doręczania listów, ułożą historyjkę obrazkową „Droga listu od nadawcy do adresata” oraz poznają pojęcia nadawcy i adresata. Wezmą również udział w zabawach ruchowych oraz zapoznają się z piosenką „Reindeer Hokey”.

Scenariusz "ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE"

Scenariusze • Boże Narodzenie

Scenariusz "ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE"- przedszkolaki zapoznają się z różnymi rodzajami drzewek iglastych, własnoręcznie wykonają łańcuchy na choinkę i wezmą udział we wspólnym kolędowaniu. Ubierając drzewko na Święta Bożego Narodzenia poćwiczą przeliczanie, klasyfikowanie i porównywanie liczebności zbiorów. Poćwiczą również używanie pojęć określających stosunki przestrzenne oraz określenia dotyczące długości.

Scenariusz "ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE"

Scenariusz "WSZĘDZIE BIAŁO"

Scenariusze • Zima

Scenariusz "WSZĘDZIE BIAŁO"- przedszkolaki wysłuchają opowiada „Dlaczego pada śnieg?” na podstawie którego dowiedzą się co to jest śnieg i skąd się bierze. Wykonają eksperymenty ze śniegiem i spróbują samodzielnie wyciągać z nich wnioski. Poćwiczą porównywanie liczebności zbiorów, a jeśli tylko pogoda pozwoli – wezmą udział w zabawach w ogrodzie przedszkolnym z wykorzystaniem śniegu.

Scenariusz "WSZĘDZIE BIAŁO"

Scenariusze • Zima

Scenariusz "WSZĘDZIE BIAŁO"- przedszkolaki wysłuchają opowiada „Jak powstał śnieg?” na podstawie którego dowiedzą się co to jest śnieg i skąd się bierze. Wykonają kilka eksperymentów ze śniegiem i spróbują samodzielnie wyciągać z nich wnioski. Poćwiczą dodawanie i odejmowanie, a jeśli tylko pogoda pozwoli – wezmą udział w zabawach w ogrodzie przedszkolnym z wykorzystaniem śniegu.

Scenariusz "ZIMOWE ZABAWY"

Scenariusze • Zima

Scenariusz "ZIMOWE ZABAWY"- przedszkolaki wysłuchają wiersza W. Chotomskiej „Dziesięć bałwanków” na podstawie którego poćwiczą przeliczanie, dodawanie, odejmowanie, rozwiązywanie i układanie zadań z treścią, rozpoznawanie cyfr oraz stosowanie liczebników porządkowych. Wezmą również udział w zabawie plastycznej – palcami namalują bałwana do wiersza B. Kołodziej „Ulepię bałwanka”, a jeżeli tylko pogoda dopisze ulepią prawdziwego bałwana ze śniegu w ogrodzie przedszkolnym.

Scenariusz "ZIMOWE ZABAWY"

Scenariusze • Zima

Scenariusz "ZIMOWE ZABAWY"- przedszkolaki rozwiążą zagadkę słowną o bałwanku i nauczą się na pamięć wyliczanki „Ulepimy dziś bałwana”. Poćwiczą wychwytywanie i kontynuowanie rytmów, a także posługiwanie się pojęciami dotyczącymi wielkości: mały, duży, najmniejszy, największy. Jeżeli tylko pogoda dopisze ulepią prawdziwego bałwana ze śniegu w ogrodzie przedszkolnym.

Scenariusz "W MARCU JAK W GARNCU"

Scenariusze • Wiosna

Scenariusz "W MARCU JAK W GARNCU"- dzieci rozwiną umiejętności matematyczne poprzez układanie rytmów, klasyfikowanie według wielkości i porównywanie liczebności zbiorów. Poćwiczą także umiejętność orientacji w przestrzeni poprzez poruszanie się według podanej instrukcji oraz wezmą udział w zabawach rytmicznych z wykorzystaniem instrumentów muzycznych. Dzieci nauczą się także odpowiedzi na pytanie „How’s the weather?”.

21.03.2021

Scenariusz "W MARCU JAK W GARNCU"

Scenariusze • Wiosna

Scenariusz "W MARCU JAK W GARNCU"-  dzieci rozwiną umiejętności matematyczne poprzez układanie rytmów, klasyfikowanie według wielkości i porównywanie liczebności zbiorów. Wezmą również udział w zabawach rytmicznych z wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz nauczą się odpowiedzi na pytanie „How’s the weather?”.

21.03.2021

Scenariusz "NAJWAŻNIEJSZA JEST RODZINA"

Scenariusze • Dzień Mamy/Taty

Scenariusz "NAJWAŻNIEJSZA JEST RODZINA"- przedszkolaki spróbują rozpoznać kwiaty po zapachu. Poćwiczą pamięć, spostrzegawczość i koordynację wzrokowo–ruchową grając w kwiatowe memory. Wykonają kartę pracy: „Bukiet dla rodziców” oraz udadzą się do przedszkolnego ogrodu na wspólną majówkę.

21.03.2021

Scenariusz "NAJWAŻNIEJSZA JEST RODZINA"

Scenariusze • Dzień Mamy/Taty

Scenariusz "NAJWAŻNIEJSZA JEST RODZINA"- przedszkolaki spróbują rozpoznać kwiaty po zapachu. Poćwiczą pamięć, spostrzegawczość i koordynację wzrokowo–ruchową grając w kwiatowe memory. Wykonają kartę pracy: „Tulipan dla rodziców” oraz udadzą się do przedszkolnego ogrodu na wspólną majówkę.