Scenariusz "ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE"

Scenariusze • Boże Narodzenie

Scenariusz "ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE" - przedszkolaki zastanowią się co można podarować bliskim w prezencie, poćwiczą dziele wyrazów na sylaby i głoski, a także nauczą się drugiej zwrotki piosenki „Choinko piękna jak las”. Własnoręcznie wykonają pudełeczko na prezent, w którym umieszczą upieczone i ozdobione przez siebie pierniczki.

Scenariusz "ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE"

Scenariusze • Boże Narodzenie

Scenariusz "ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE"-  przedszkolaki zastanowią się co można podarować bliskim w prezencie oraz nauczą się drugiej zwrotki piosenki „Choineczka mała”. Własnoręcznie wykonają pudełeczko na prezent, w którym umieszczą upieczone i ozdobione przez siebie pierniczki.

Scenariusz "PRZYJACIELE"

Scenariusz "PRZYJACIELE"- przedszkolaki wysłuchają wiersza „Przyjaciel”, podadzą cechy przyjaciela i poćwiczą pamięć zapamiętując słowa kojarzące się z przyjaźnią. Wykonają laurkę „Serce dla przyjaciela” oraz nauczą się pierwszej zwrotki i refrenu piosenki „Mam przyjaciela”.

Scenariusz "PRZYJACIELE"

Scenariusz "PRZYJACIELE"- przedszkolaki wysłuchają wiersza „Przyjaciel”, a podczas zabawy z piłką podadzą cechy przyjaciela. Wykonają prezent „Serce dla przyjaciela” oraz nauczą się pierwszej zwrotki i refrenu piosenki „Podajmy sobie ręce”.

Scenariusz "MOJE ZMYSŁY"

Scenariusz "MOJE ZMYSŁY"- przedszkolaki rozwiążą zagadki dotykowe oraz przespacerują się po ścieżce sensorycznej. Zastanowią się, jak mogą dbać o swoje zmysły, poznając przy tym nazwy lekarzy specjalistów. Wykonają także prace plastyczną „Zmysł dotyku” oraz rozwiną zwinność i sprawność fizyczną wykonując zestaw ćwiczeń gimnastycznych.

Scenariusz "MOJE ZMYSŁY"

Scenariusz "MOJE ZMYSŁY"- przedszkolaki rozwiążą zagadki dotykowe oraz przespacerują się po ścieżce sensorycznej. Wykonają także prace plastyczną „Zmysł dotyku” oraz rozwiną zwinność i sprawność fizyczną wykonując zestaw ćwiczeń gimnastycznych.

Scenariusz "MALI ARTYŚCI"

Scenariusz "MALI ARTYŚCI"- przedszkolaki wcielając się w malarzy posegregują obrazy według gatunków malarskich, narysują portret na plecach kolegi/koleżanki oraz poćwiczą rysowanie do góry nogami. Stworzą swoje dzieła z fragmentów znanych obrazów oraz grupowe obrazy na folii malowane do muzyki.

Scenariusz "MALI ARTYŚCI"

Scenariusz "MALI ARTYŚCI"- przedszkolaki wcielając się w malarzy narysują portret na plecach kolegi/koleżanki, poćwiczą rysowanie do góry nogami oraz stworzą grupowe obrazy na folii malowane do muzyki.

Scenariusz "KOLOROWA JESIEŃ"

Scenariusze • Jesień

Scenariusz "KOLOROWA JESIEŃ"- przedszkolaki powitają Panią Jesień. Poćwiczą rozpoznawanie liter, dodawanie i odejmowanie oraz używanie znaków <,>,=. Nauczą się pierwszej zwrotki i refrenu piosenki „Idzie lasem Pani Jesień”, a także wykonają korale z jarzębiny.

Scenariusz "KOLOROWA JESIEŃ"

Scenariusze • Jesień

Scenariusz "KOLOROWA JESIEŃ"- przedszkolaki powitają Panią Jesień. Poćwiczą dodawanie i odejmowanie oraz używanie znaków <,>,=. Nauczą się układu tanecznego oraz refrenu piosenki „Idzie, idzie”.

Scenariusz "TAJEMNICE POCZTY"

Scenariusz "TAJEMNICE POCZTY"- przedszkolaki wysłuchają wiersza „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, zastanowią się, po co jest poczta i co można tam robić. Rozwiążą kilka pocztowych zagadek matematycznych oraz zapoznają się z refrenem piosenki „Listonosz Pat”.

21.03.2021

Scenariusz "CZEKAMY NA MIKOŁAJA "

Scenariusze • Zima

Scenariusz "CZEKAMY NA MIKOŁAJA "- przedszkolaki dowiedzą się, skąd pochodzi Mikołaj, jak wygląda jego kraina i jakie zwierzęta tam mieszkają. Sprawdzą, jak daleko od Polski leży Laponia, a także nauczą się pierwszej zwrotki i refrenu piosenki „Mikołaj jedzie tu już”.