Scenariusz "MIŁOŚNICY PRZYRODY"

Scenariusz "MIŁOŚNICY PRZYRODY"- przedszkolaki obejrzą film edukacyjny „Nie taki prąd straszny”, dzięki któremu dowiedzą się skąd się bierze prąd, jakie są nowe sposoby jego wytwarzania, a także jak i dlaczego warto go oszczędzać. Wykonają kartę pracy „Bez prądu, ja nie mogę pracować” oraz narysują urządzenie elektryczne bez którego nie wyobrażają sobie życia.

Scenariusz "MIŁOŚNICY PRZYRODY"

Scenariusz "MIŁOŚNICY PRZYRODY"-  przedszkolaki obejrzą film edukacyjny „Nie taki prąd straszny”, dzięki któremu dowiedzą się skąd się bierze prąd, jakie są nowe sposoby jego wytwarzania, a także jak i dlaczego warto go oszczędzać. Wykonają kartę pracy „Bez prądu, ja nie mogę pracować” oraz zapoznają się ze znakiem ostrzegawczym „Uwaga prąd”.

21.03.2021

Scenariusz "KRAINA MIODEM PŁYNĄCA- ciekawostki o pszczołach"

Scenariusz "KRAINA MIODEM PŁYNĄCA- ciekawostki o pszczołach"- przedszkolaki dowiedzą się kilku ciekawostek na temat życia pszczół rozwijając przy tym umiejętności matematyczne i językowe. Wykonają kartę pracy „Co się kryje na obrazku?”, a także pracę plastyczną „Pracowite pszczółki”. Rozwiną zwinność i sprawność fizyczną wykonując zestaw ćwiczeń gimnastycznych oraz wybiorą się na spacer w celu poszukiwania i obserwacji pszczół.

21.03.2021

Scenariusz "KRAINA MIODEM PŁYNĄCA- ciekawostki o pszczołach"

Scenariusz "KRAINA MIODEM PŁYNĄCA- ciekawostki o pszczołach"- przedszkolaki dowiedzą się kilku ciekawostek na temat życia, wykonają kartę pracy „Pszczółka” oraz pracę plastyczną „Pracowite pszczółki”. Rozwiną zwinność i sprawność fizyczną wykonując zestaw ćwiczeń gimnastycznych oraz wybiorą się na spacer w celu poszukiwania i obserwacji pszczół.

Scenariusz " W teatrze"

Scenariusz " W teatrze"- przedszkolaki obejrzą film „Jak powstaje spektakl”, który będzie doskonałym wprowadzeniem do rozmów i zabaw teatralnych. Dzieci wcielą się w role aktorów przygotowujących się do przedstawienia: poćwiczą dykcję, mimikę, pamięć i skupienie uwagi. Zaprezentują także samodzielnie wymyślone i przygotowane przedstawienia teatralne.

Scenariusz " W teatrze"

Scenariusz "TAJEMNICE POCZTY"

Scenariusz "TAJEMNICE POCZTY"-  przedszkolaki wysłuchają wiersza „List”, zastanowią się, po co jest poczta i co można tam robić. Rozwiążą kilka pocztowych zagadek matematycznych oraz zapoznają się z pierwszą zwrotką i refrenem piosenki „Pan Listonosz”.

Scenariusz "WAKACYJNE WSPOMNIENIA"

Scenariusze • Lato

Scenariusz "WAKACYJNE WSPOMNIENIA"- przedszkolaki zastanowią się, co oznacza słowo „pamiątka”. Spróbują rozpoznać pamiątki poprzez dotyk, a także dopasować je do ich właścicieli na podstawie opisu. Pracując w grupach posegregują pamiątki oraz przeliczą elementy w każdym zbiorze.

Scenariusz "WAKACYJNE WSPOMNIENIA"

Scenariusze • Lato

Scenariusz "WAKACYJNE WSPOMNIENIA"- przedszkolaki zastanowią się, co oznacza słowo „pamiątka”. Spróbują rozpoznać pamiątki poprzez dotyk, a także posegregować je według ich pochodzenia.

21.03.2021

Scenariusz "W PODRÓŻY PO POLSCE"

Scenariusz "W PODRÓŻY PO POLSCE"przedszkolaki zatrzymają się u rodziny na wsi i w mieście. Porównają aktywności, które można robić w tych miejscach w wakacje. Odwiedzą najważniejsze miasta na turystycznej mapie Polski i poznają ich atrakcje.

21.03.2021

Scenariusz "W PODRÓŻY PO POLSCE"

Scenariusz "W PODRÓŻY PO POLSCE"-  przedszkolaki zatrzymają się u rodziny na wsi i w mieście. Porównają aktywności, które można robić w tych miejscach w wakacje. Odwiedzą najważniejsze miasta na turystycznej mapie Polski i poznają ich atrakcje.

Scenariusz "ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE"

Scenariusze • Boże Narodzenie

Scenariusz "ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE" - przedszkolaki zastanowią się co można podarować bliskim w prezencie, poćwiczą dziele wyrazów na sylaby i głoski, a także nauczą się drugiej zwrotki piosenki „Choinko piękna jak las”. Własnoręcznie wykonają pudełeczko na prezent, w którym umieszczą upieczone i ozdobione przez siebie pierniczki.