Scenariusze • Lato

Scenariusz - KOLORY LATA- Żółte słońce- przedszkolaki poćwiczą pamięć poprzez zabawy dydaktyczne i ruchowe, naukę fragmentu wiersza „Gra w kolory – żółty” oraz naukę drugiej zwrotki piosenki „Znam kolory”.

Scenariusze • Lato

Scenariusz - KOLORY LATA- Żółte słońce- przedszkolaki dowiedzą się jaki kolor ma naprawdę Słońce i spróbują złapać odbicie jego promieni. Rozwiążą kilka zagadek słownych i poćwiczą dzielenie wyrazów na sylaby i głoski. Udoskonalą również swoje umiejętności matematyczne układając promienie słoneczne od najdłuższego do najkrótszego i na odwrót. A także zapoznają się z czwartą zwrotką piosenki „Kolorowa piosenka”.

Scenariusze • Lato

Scenariusz - KOLORY LATA- Gdzie jest tęcza?- przedszkolaki dowiedzą się jak powstaje tęcza i z jakich kolorów się składa. Wysłuchają opowiadania „Gdzie jest tęcza”, wykonają doświadczenia, dzięki, którym zaobserwują tęcze – zarówno tą prawdziwą powstałą z połączenia światła i wody, jak i słodziutką z kolorowych cukierków. Wezmą udział w zabawach ruchowych z kolorami, a także wykonają pracę plastyczną „Tęcza”.

Scenariusze • Lato

Scenariusz - KOLORY LATA - Jak powstaje tęcza?- przedszkolaki dowiedzą się jak powstaje tęcza i z jakich kolorów się składa. Wysłuchają wiersza „Kraina tęczy”, wykonają doświadczenia, dzięki, którym wielokrotnie zaobserwują tęcze – zarówno tą prawdziwą powstałą z połączenia światła i wody, jak i słodziutką z kolorowych cukierków. Rozwiną również myślenie logiczne i wyobraźnię poprzez tworzenie śmiesznych zdań z pierwszych głosek kolorów tęczy, a także wykonają pracę plastyczną „Tęcza”.

Scenariusze • Wiosna

Scenariusz - NA ŁĄCE- Mieszkańcy łąki- przedszkolaki zrelaksują się słuchając odgłosów łąki, poznają jej mieszkańców i nauczą się rozróżniać ich ze względu na miejsce zamieszkania: woda, ląd, powietrze. Zapoznają się także z pierwszą zwrotką i refrenem piosenki „My jesteśmy żabki”.

Scenariusze • Wiosna

Scenariusz - NA ŁĄCE- Mieszkańcy łąki- przedszkolaki zrelaksują się słuchając odgłosów łąki, poznają jej mieszkańców i nauczą się rozróżniać spośród nich 4 gromady zwierząt: ssaki, płazy, ptaki i owady. Wysłuchają również wiersza „Na łące” oraz zapoznają się z dwoma zwrotkami i refrenem piosenki „Żabie kroki”.

Scenariusze • Wiosna

Scenariusz - NA ŁĄCE- Rośliny na łące- przedszkolaki wybiorą się na spacer na którym pozbierają rośliny napotkane na łące. Po powrocie w przedszkolu poznają ich nazwy i stworzą własny zielnik, dzięki, któremu będą mogłoby utrwalać zdobytą wiedzę każdego dnia. Poćwiczą również określanie położenia obiektów względem innych obiektów, a także odkodują kolorowe kwiatki.

Scenariusze • Wiosna

Scenariusz - NA ŁĄCE- Rośliny na łące- przedszkolaki wybiorą się na spacer na którym pozbierają rośliny napotkane na łące. Po powrocie w przedszkolu poznają ich nazwy i stworzą własny zielnik, dzięki, któremu będą mogłoby utrwalać zdobytą wiedzę każdego dnia. Poćwiczą również dodawanie i odejmowanie w zakresie 9, utrwalą liczebniki porządkowe, a także odkodują kolorowe kwiatki.

Scenariusze • Wiosna

Scenariusz - NA ŁĄCE- Co hasa po łące?- przedszkolaki wysłuchają opowiadania „Zielona żabka”. Poprzez układanie puzzli oraz zagadki słowne utrwalą nazwy mieszkańców łąki. Nauczą się drugiej zwrotki piosenki „My jesteśmy żabki”, a także sami zamienią się w żabki uczestnicząc w zabawach: „Która żabka skoczy dalej?” oraz „Bocian i żaby”.

Scenariusze • Wiosna

Scenariusz - NA ŁĄCE- Od skrzeku do żaby- przedszkolaki zapoznają się z cyklem życia żaby oraz wykonają pracę plastyczno-techniczną, która go obrazuje. Poznają kilka gatunków żab i ropuch występujących w Polsce, nauczą się trzeciej zwrotki piosenki „Żabie kroki”, a także sami zamienią się w żabki uczestnicząc w zabawach: „Która żabka skoczy dalej?” oraz „Żabia orkiestra”.

Scenariusze • Wiosna

Scenariusz - NA ŁĄCE- Co lata nad łąką?- przedszkolaki wysłuchają opowiadania „Niespodzianka biedronki”, które spróbują czytać razem z nauczycielką. Poznają kilka owadów występujących na łące, a także wykonają pracę plastyczną „Biedronka”.

Scenariusze • Wiosna

Scenariusz - NA ŁĄCE- Rozwój motyla- przedszkolaki zapoznają się z cyklem życia motyla i wykonają pracę plastyczną, która go obrazuje. Poznają także kilka motyli występujących w Polsce oraz nauczą się czwartej zwrotki piosenki „Żabie kroki”.