Pomysły na rozrywkę dla dzieci w Polsce
Autor: Admin Przedszkolandia (admin) | Rodzic
Dodano: 01.07.2024 | 6 min. czytania

Parki Rozrywki

Jedną z ciekawszych propozycji mogą okazać się parki rozrywki, zwłaszcza że kochają je nie tylko dzieci, ale też dorośli. Parki rozrywki zróżnicowane są pod względem wielkości, ilości atrakcji, czy też grup wiekowych. Różnice zauważymy też w cenach biletów, więc dodatkowo każdy rodzic może wybrać miejsca rozrywki dla dzieci w polsce, które będzie zgodne z jego możliwościami finansowymi. Za najlepszy i zarazem najwiekszy park rozrywki dla dzieci w polsce uznano Energylandię. Do naszej dyspozycji oddano tutaj kilkadziesiąt atrakcji podzielonych na różne strefy tematyczne, w tym Bajkolandię, Strefę familijną, Strefę ekstremalną, Smoczy Gród, Water Park i Aqualantis. Tak duża różnorodność sprawia, że Energylandia to nie tylko rozrywka dla dzieci polska, ale też dla całych rodzin, czy dla dorosłych. Warto też wspomnieć, że najwiekszy park rozrywki dla dzieci w polsce oferuje dwa teatry i dwa amfiteatry, gdzie odbywają się różnego typu pokazy. Na głodnych i spragnionych czeka też strefa gastronomiczna z kilkudziesięcioma różnymi punktami. Ciekawą alternatywą może okazać się Legendia, czyli najstarszy park rozrywki w Chorzowie. Będzie idealnym wyborem na wycieczkę rodzinną, zwłaszcza że atrakcje są dla różnych grup wiekowych. Na najmłodszych czekają tutaj kolorowe karuzele, statki, czy dmuchane zamki. Na nieco starsze dzieci czeka już rollercoaster, szalona karuzela, czy inne atrakcje. Niewątpliwie Legendia zasila najlepsze parki rozrywki dla dzieci przez to, że to właśnie tutaj znajduje się największy diabelki młyn – Legendia Flower. Innymi, ale również ciekawymi opcjami mogą okazać się Farma Iluzji, JuraPark Bałtów lub Mandoria.

Parki Nauki i Centra Doświadczeń

W ostatnich latach możemy zauważyć też większą popularność Parków Nauki i Centrów Doświadczeń. Jednak to nas nie powinno dziwić, ponieważ to jedyne w swoim rodzaju miejsca, gdzie rozrywka dla dzieci polska łączona jest w efektywny sposób z edukacją. Jeśli zatem chcemy nie tylko miło spędzić czas z maluchem, ale przy okazji wpłynąć pozytywnie na jego rozwój i zachęcić do nauki, to Park Nauki i Centrum Doświadczeń będzie strzałem w dziesiątkę. W szczególności warte uwagi będzie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. To największa i zarazem najchętniej odwiedzana rozrywka dla dzieci polska, gdzie czeka wystawa składająca się z całej masy interaktywnych stanowisk. Za ich pośrednictwem dziecko będzie mogło zgłębić wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, biologii, chemii, astronomii, a nawet muzyki. W Centrum Nauki Kopernik działa też pierwszy teatr robotyczny i nowoczesne planetarium, zaś na dachu jest ogród i punkt widokowy, z którego można podziwiać malowniczą okolicę. Jednak to nie wszystko, ponieważ w kategorii najlepsze parki rozrywki dla dzieci, które bawią i uczą, znajdziemy też Centrum Nauki Da Vinci. To drugie co do wielkości centrum, które leży przy parku pałacowym w Podzamczu, blisko Zamku Królewskiego w Chęcinach. Zatem można spokojnie połączyć zwiedzanie zamku z wizytą w centrum nauki, zwłaszcza że zachwyca nawet najbardziej wymagające dzieci i dorosłych. W Centrum Nauki Da Vinci czekają modele wynalazków i reprodukcje obrazów słynnego malarza, ale oferowana jest też możliwość samodzielnego wykonania jego projektów w wirtualnej rzeczywistości. Nie zabrakło też interesujących stanowisk do eksperymentów, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Parki wodne

Omawiając najlepsze pomysły na rozrywkę dla dzieci, nie sposób pominąć parków wodnych, zwłaszcza że możemy z nich korzystać bez względu na warunki pogodowe. Parki wodne są zadaszone, więc nie ma znaczenia, czy pada deszcz, doskwiera nam upał, czy mróz. Co więcej, do dyspozycji czeka tak wiele atrakcji, że zapewniona będzie nie tylko rozrywka dla dzieci , ale też dla pozostałych członków rodziny. W parkach wodnych można miło spędzić czas na basenach i zjeżdżalniach, ale też skorzystać ze strefy relaksu i gastronomicznej. Niewątpliwym faworytem w tej kategorii od pewnego czasu jest Suntago Park of Poland. To aktualnie największy tropikalny park wodny w Europie, który położony jest we Wręczy pod Mszczonowem. Cały kompleks zawiera w sobie trzy strefy tematyczne, z czego najpopularniejsza to Jamango. Nie ma co się dziwić, ponieważ to strefa basenowa o długości aż trzech kilometrów z trzydziestoma dwoma zjeżdżalniami. Szukając inne tego typu miejsca rozrywki dla dzieci w polsce warto wziąć pod uwagę Termę Bania w Białce Tatrzańskiej. To obiekt stanowiący część kompleksu wraz z hotelem, który został wzbogacony o strefę SPA & Wellness. Dzięki temu to kapitalne miejsce na rodzinny wyjazd i wspólną zabawę, którą można połączyć ze zwiedzaniem Białki Tatrzańskiej, czy zimowym szaleństwem na stokach.

Parki i ogrody zoologiczne

Parki i ogrody zoologiczne zachęcają nie tylko do większej ilości ruchu, ale również pozwalają na poznanie zwierząt, które najczęściej widzimy na stronach książek lub w Internecie. Dlatego, jeśli interesuje nas rozrywka dla dzieci , która będzie nie tylko ciekawa, ale też pouczająca, warto postawić na parki i ogrody zoologiczne. W tej kategorii godne polecenia będzie Zoo i Afrykarium we Wrocławiu, ponieważ to tutaj zebrano zwierzęta, których nie sposób spotkać na naszym kontynencie. Na szczególną uwagę zasługuje tutejsze oceanarium, ponieważ można podziwiać wodne zwierzęta z całej Afryki. Gwarantowana będzie też rozrywka dla dzieci polska w warszawskim Zoo, ponieważ mieszka tutaj ponad pięćset różnych gatunków zwierząt. Nie sposób też pominąć Orientarium w Łodzi. Choć to miejsce powstało stosunkowo niedawno, to już zdążyło zdobyć uznanie wśród Polaków w różnym wieku. Orientarium zajmuje sporą przestrzeń i pozwala przyjrzeć się nieco bliżej faunie i florze z Azji Południowo-Wschodniej, w tym na przykład roślinności mórz i oceanów, rafie koralowej, rekinom, rybom i płaszczkom.Czy ten artykuł był pomocny?

Staramy się tworzyć pomocne i wartościowe treści, dlatego Twoja ocena jest dla nas ważna.0 komentarzy

Dodaj pierwszy komentarz
Zobacz również

TOP7 zabawek edukacyjnych dla dzieci w wieku 3+

Nauczyciel Rodzic Dyrektor

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko od początku rozwijało się jak najl...

Czy książeczka zdrowia dziecka jest potrzebna i skąd ją wziąć w 2024 roku?

Czy książeczka zdrowia dziecka jest potrzebna? Skąd możemy wziąć taki...